Dip/spin sistemleri  temel olarak parça taşıyan sepetin tank içine daldırılması ve yüksek devirde döndürülmesi şeklinde çalışan sistemlerdir.

Sepetli son yüzey işlem ve/veya devamında kurutma olan prosesler için  tek bir hat üzerinde tam otomatik olarak baştan sona yükleme ve boşaltma sistemleri de dahil olacak şekilde pratik ve yüksek verimli çözüm sunar.

Bağlantı elemanları ve benzeri orta/ufak büyüklükteki parçaların özellikle KURUTMA ve LAK işlemlerinde hem proses verimi hem de uygulama kolaylığı açısından mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Sepetin sıvı içine daldırılıp döndürülmesi, lak gibi viskozitesi düşük kimyasalların homojen yüzey tutunumunda yüksek fayda sağlamaktadır. Ayrıca projelerimizde sadece tank içinde dikey eksende döndürme değil, sepet eksenini eğip devir hızını düşürerek yatık döndürme işlemi uygulamaktayız. Bu şekilde mükemmel süzülme sonuçları alınarak parçaların kaplanmış yüzeyine zarar vermeden kolayca lak ve benzeri uygulamaların süzülmesi sağlanmaktadır. Peşi sıra gelen santrifüj kurutma işlemi ise tamamen Dip/spin hattı içinde otomatik olarak başlayıp son bularak, tek seferde sürekli ve pratik çözümler oluşmaktadır

Copyrights © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Taranto Plastik & Galvano Cihazları